Ekopuzzle Muduko Spacer po lesie to idealny wybór dla dzieci od 3 lat, które pragną odkrywać tajemnice leśnego świata w kreatywny i edukacyjny sposób. Zestaw składa się z 32 dużych, trwałych elementów wykonanych z ekologicznego kartonu, które są specjalnie zaprojektowane z myślą o małych rączkach, zapewniając bezpieczną i wygodną zabawę. Po ułożeniu puzzle tworzą obrazek o wymiarach 40 x 40 cm, przedstawiający malowniczy las pełen zwierząt, roślin i leśnych scenerii, pobudzając wyobraźnię i ciekawość poznawczą dziecka.
Ta seria puzzli unisex umożliwia nie tylko rozwijanie zdolności motorycznych, spostrzegawczości i koncentracji, ale także stanowi doskonały punkt wyjścia do rozmów na temat ekosystemu lasu, różnorodności zwierząt oraz ich zwyczajów. Do zestawu dołączona jest ulotka z bajką i zadaniami, które można wykonywać wspólnie, co sprzyja integracji i nauce poprzez zabawę. Tekturowe figurki bohaterów – Zu i Berry – umożliwiają tworzenie własnych historii i rozwijanie kreatywności.
Dzięki zastosowaniu materiałów ekologicznych puzzle są przyjazne dla środowiska i posiadają walory biobójcze, co podkreśla troskę o planetę. Opakowanie kryje w sobie nie tylko elementy do ułożenia, lecz również niespodziankę w postaci drugiego życia pudełka, co uczy dzieci szacunku do rzeczy i recyklingu. Puzzle Spacer po lesie to nie tylko rozrywka, lecz także cenny narzędzia edukacyjne wspierające rozwój poznawczy, językowy i emocjonalny malucha, zachęcając do samodzielnego poznawania świata i rozwijania pasji odkrywania przyrody.