O mocy lanoliny
Lanolina to naturalna substancja nawilżająca, a raczej natłuszczająca. W porównaniu z niektórymi popularnymi kremami czy maściami wypada trochę drożej, ale nie bez powodu.
Czym jest lanolina?
Lanolina to tak naprawdę wosk zwierzęcy, podobny do tłuszczu, który pozyskuje się podczas czyszczenia owczej wełny. Słowo „lano”, to z łacińskiego: wełna. Owce dzięki owej substancji są chronione od wiatru, słońca czy deszczu.
Lanolina, którą możecie kupić w sklepie, to kleista maź, która zawarta jest w większości kosmetyków. Kupując czystą lanolinę zapewniamy sobie koncentrat (nie zużywamy jej dużo!) o właściwościach takich jak:
- natłuszczanie,
- nawilżanie,
- zapewnianie elastyczności,
- wzmacnianie funkcji ochronnych naskórka,
- wygładzanie,
- ujędrnianie i uelastycznianie,
- przyśpieszanie gojenia ran i pęknięć,
- łagodzenie podrażnień i zapaleń.
Delikatna i bezpieczna lanolina
Bardzo istotne jest to, że lanolina nie podrażnia i nie powoduje alergii. Jest bezsmakowa i na tyle delikatna, że jeżeli zastosujecie ją w celu nawilżenia popękanej brodawki, nie będzie trzeba jej zmywać przed karmieniem.
Dzięki działaniu leczniczemu, odżywczemu i pielęgnującemu możecie używać jej u dzieci i dorosłych, na podrażnione miejsca całego ciała… no może z wyjątkiem oczu czy gardła. Przetestowałam lanolinę na wiele sposobów: suche usta - pomogło nawet u osoby po problemach z suchością wynikającą z długotrwałej chemioterapii, otarty nos, suche dłonie, nawilżanie cery itp. Stosowałam na sobie, dzieciach, a nawet na psach! Polecam mamom podczas karmienia.
Bardzo cieszy mnie brak dodatków i chemii w czystej lanolinie. Testowałam lanolinę marki Lansinoh oraz Medela (zwana Purelan).
Zwracajcie uwagę na skład podawany przez producenta!
Inne artykuły, które mogą cię zainteresować:
Wiaderko czy wanienka do kąpieli?
Gryzaki Mombella - must have każdego niemowlaka
Wyprawka dla noworodka - od czego zacząć